Harmony Audio HC10MIXLT Flight DJ Laptop Glide 10" Mixer Custom Case Compatible with Gemini MM-1
★★★★★ 4.4 35 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by voicecry.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • RELIABLE BUILD FOR MIXER AND LAPTOP: With durability as a core consideration, the case offers robust protection for both your 10" mixer and laptop. This guarantees their safety and security during transportation and performances.
  • RELIABLE DUAL BUTTERFLY LATCHES: Fitted with dependable dual butterfly latches, this case guarantees a secure seal when closed. These latches bolster security, offering assurance that both the 10" mixer and the laptop stand are safeguarded from accidental openings.
  • DIMENSIONS: Maximum without Foam - 11" x 19" x 3" , Minimum with Foam - 8-1/2" x 19" x 3" and Exterior: 21-1/12" x 15" x 9-1/2"
UPC 603167659199
Color Black
Pattern Solid
Brand Name Harmony Audio
Style Name Compatible
Unit Count 1 Count
Wheel Type In line skate
Handle Type Adjustable
Closure Type Latch
Manufacturer Harmony Audio
Material Type Velcro
Number of Compartments 2
Item Dimensions L x W x H 19"L x 15"W x 9.5"H
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
35 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (28)
4 stars
5% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
11% (4)